Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Šumperský pohár - V.C. MTB BLUDOVA 2. října 2011

3. 10. 2011

Za krásného, letního počasí (slunečno 28°C) se konala Velká cena MTB  XC v BLUDOVĚ okr. ŠUMPERK, která je součástí Šumperského poháru.

Krásná, nepříliš náročná XC trať, která měla vše co je v XC pravidlem (výjezdy, sjezdy, kořeny, pro některé i skoky  vše bylo jezditelné). Jeden okruh měřil cca 4 km. Ženy a Muži kategorie MD jeli 3 okruhy, zbytek 5 okruhů.   

Po příjezdu do Bludova následovala registrace, kde se stala "chybka" u našeho týmu RICARDO RACING TEAM a místo PROSTĚJOV bylo napsáno POSTŘELMOV, doufám, že to po naši následné reklamaci organizátoři opraví. Po té následovalo lehké rozjetí a hned na start. Startovalo se hromadně v 12:30 h. Jak už jsem se zmínil, trať byla dobře připravena a dost mě překvapila délka okruhu, kde v propozici závodu byla zmiňovaná délka 6.1 km, ale v reálu měl okruh cca 4 km, což nebylo na škodu .

Milan Kaprál jako vždy, zaujmul na startu pozici v první lajně a jel na výsledek, což se mu podařilo a kategorii MD s přehledem vyhrál. Já, Petr a Mates jsme startovali ze zadních pozic, a tomu také odpovídal výsledek. Brali jsme to jako poslední závod v sezóně a tempo bylo spíše "rekreační", samozřejmě, že jsme nedali nikomu nic zadarmo. V prvním kole jsem ztratil "flašku s pitím" a jel jsem 4 kola bez vody, než mi Milan podal své pití v jednom výjezdu.  Já a Petr jsme jezdili skoro celý závod spolu a střídali se. Spolupráce byla výborná, 7. a 8. místo ze 17 bikerů v kategorii MC, bylo dobré. Mates si vybojoval 11. místo v kategorii MB. 

Se závodem můžeme být spokojeni, protože jsme kategorii MD vyhráli (díky Milanovi) a všichni bodovali (..., v tak dobré konkurenci Šumperského poháru)  ! 

 

ZILON@PV

 

celkové výsledky

 

Účast a pořadí na Velké ceně XC MTB BLUDOV 2011: 

Milan KAPRÁL /MD/ 1. místo

Martin ŽILKA /MC/ 7. místo

Petr BUČEK /MC/ 8. místo

Martin UHERKA /MB/ 11. místo

 

Náhledy fotografií ze složky BLUDOV_2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář