Jdi na obsah Jdi na menu

Šumperský pohár - MOHELNICKÝ 1/2 MARATON 2011

5. 9. 2011

Dne 4. 9. 2011 se konal za krásného, letního počasí (29°C) Mohelnický 1/2 maraton, kde biker musel zdolat převýšení přes 1400 m na 58 km. Maraton technický, těžký, ale krásný (jen těch kopců by mohlo být o něco méně)

Start byl v 11:00 h a já s Matesem jsme neponechali nic náhodě a postavili se do 1. lajny. Po startu jsme vyrazili po asfaltové cestě cca 2 km do obce Křemačov a drželi jsme se na špici závodu a musím říct, že tempo bylo pomalé a jelo se jako na tréninkový švih (místní věděli co bude následovat) . Závod se začal lámat ve výjezdu k Mírovu, kde jsem se držel v 1. kole ještě okolo 5. místa, ale s přibývajícími kopci jsem se propadal, ale nedal jsem nikomu nic zadarmo, hlavně sobě . Při dojezdu 1. kola mě mile překvapil Ivan, který v sobotu slíbil, že přijede do Mohelnice fandit a jeho hlas jsem opravdu mile vnímal . Při mém nájezdu do druhého kola (na 12. místě) museli Ivana slyšet i v blízké Olomouci, jeho "ŽILONU dávej dávej" bylo fantastické.

Druhé kolo už bylo opravdu hodně těžké (hlavně na psychiku a i vedro dělalo své) a musím říct, že i lehký kopec, kde za normálních okolností nepřehazuji z velké placky jsem několikrát jel na "kašpárka".

Trať:

První kolo měřilo 34 km a druhé kolo 24 km. V 1. kole několik technických výjezdů a následný technický XC sjezd, kde na místě byla opatrnost. Jinak kopce, kopce, kopce... sem tam rychlý technický sjezd a znovu kopec. Sjezdy byly většinou opravdu technické, takže na nějaké odpočinutí nebyl čas a znovu kopec a kopec. V parku nás čekal jeden brod a schody, které se daly v pohodě sjet. 2. kolo to samé, ale "jen" 24 km

Celkově jsem dojel na 17. místě a v kategorii MUŽI C jsem dojel na 6. místě. Umístění mě mile překvapilo.

Mates bojoval jeko lev a celkově obsadil 30. místo a v ktegorii MUŽI B 14. místo, takže Mates je taktéž spokojený. V konkurenci, kterou měl, tak zajel super výsledek.

PS: uvidím, jestli se příští rok nechám překecat na "Mohelnický 1/2 mararton"