Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

KRITERIUM V PASKOVĚ

29. 8. 2011

Zdarec bikeři

V neděli 28.8. jsem se účastnil kriťáku v Paskově u Ostravy, závodu zahrnutého do v tomto regionu prestižního silničářského seriálu Slezský pohár amatérských cyklistů. Po dlouhé době jsem si chtěl vyzkoušet, co dnes obnáší závodění na silnici a proto jsem si vybral závod na uzavřeném okruhu, dobou trvání podobný jako XC.

Na startu se v kategorii D (masters II) sešlo 21 lidí, mezinárodní účast zajistili kolegové z Polska. Na startu mě zaskočila absence odpčítávání, sotva rozhodčí řekl připravit, tak všichni z první lajny vyrazili jako o život. Na rozdíl od mých bleskových startů v XC jsem chvilku zápasil se silničníma nášlapama a již jsem stál opodál. Nevěděl jsem jak se závod bude vyvíjet a nechtěl jsem si to nechat ujet hned  na začátku, tak jsem kolo a půl strávil stíhačkou a třetí kolo bylo první bodování. Nechával jsem si v bodovacích spurtech malou rezervu pro případ, že někdo zkusí ujet po bodování. A taky jo, pokaždé to někdo zkusil a po třetím bodování ujeli tři lidi, které se už nepovedlo sjet. Ve zbývajících dvou bodováních jsem posbíral ještě nějaké body a celkem to dalo na 5. místo.

Na silniční debut po 17- leté pauze jsem celkem spokojený. Určitě to nebylo naposled, příští sezónu určitě zase něco zkusím.

kapr

časem se v rubrice video objeví zkrácený záznam z onboard kamery na mých řidítkách (doufám)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář