Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

JEĎTE TAM!

23. 7. 2013

Organizátoři a stavitelé stezek doporučují pohyb po stezkách na freeridech s patřičným zdvihem a teleskopickou sedlovkou. Ale nedejte se odradit, pokud si nezvolíte "černý" Wales, projedete ostatní trasy i na hardtailu. To má ale háček v tom, že už musíte mít přece jen něco najeto v poměrně náročném terénu a hlavně si musíte s kolem trochu rozumět.

Trail Dr. Wiessnera je perfektní lekce pro zdolávání technických výjezdů. Naučí vás kombinovat techniku, sílu a volit správné převody. Po jeho zdolání můžete pokračovat stále nahoru, nebo odbočit na trail Tajemný, který vede dolů po vrstevnici k základně a je technicky náročnější. Sjet dolů zabere víc času než výjezd nahoru. Pokud pojedete poprvé a nebudete mít jistotu k překonání v sedle, je lepší některé úseky přejít.

Po cestě stále nahoru přijedete k rozcestí s ukazatelem na Wales, pokračujete už po rovině k bráně "Superflow" a k sjezdu na traily Biskupský a Prokletý (viz. mapka na stránkách stezek). Dva posledně jmenované traily jsou náročností blízké Tajemnému. Velrybu jsem ještě nejel, je značená jako černá a nechce se mi tam chodit pěšky.

Nový superflow je snadný, odměnou za překonání více než 500 výškových metrů vám bude přes 8 km sjezdu. První jízdu si dejte jako seznamovací, pak v další si zvolíte rychlost podle svých schopností. Na tomto trailu se můžete zdokonalit v jízdě vyšší rychlostí, kontrole kola na skocích a v klopenkách.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že po tréninku techniky jízdy na stezkách budete "náročné úseky" XC tratí vidět v jiném světle. 

Nesmím zapomenout se zmínit o základně v Černé vodě, zde zaparkujete, najdete zde možnost stylového občerstvení, v případě potřeby servis a možnost umytí kola (při únosné teplotě můžete umýt i sebe).  

kapr